Молитва символ веры




Верим в победу добра

 

Совершение грехов и соблюдение заповедей Божьих несовместимы. Или одно, или другое. Совместное проживание Бога и Дьявола невозможно. Клятвой веры в Бога для православного христианина является молитва «Символ веры».

 

Молитва «символ веры»

 

Верую во единаго Бога Отца, Вседержителя, Творца небу и земли, видимым же всем и невидимым. И во единого Господа Иисуса Христа, Сына Божия, Единороднаго, иже от Отца рожденного прежде всех век; света от света, Бога истинна от Бога истинна, рожденна, несотворенна, единосущна Отцу, имже вся быша. Нас ради человек и нашего ради спасения сшедшаго с небес и воплотившагося от Духа Святаго и Марии Девы, и вочеловечшася. Распятаго же за ны при Понтии Пилате, и страдавша, и погребенна. И воскресшаго на небеса, и сидяща одесную Отца. И паки грядущего со славою судити живым и мертвым. Его же царствию не будет конца. И в Духа Святаго, Господа животворящего, иже от Отца исходящего, иже со Отцем и Сыном споклоняема сславима, глаголавшаго пророки, во едину святую, соборную и апостольскую церковь. Исповедую едино крещение во оставление грехов. Чаю воскресения мертвых и жизни будущаго века. Аминь.



Еще материал по данной теме


Шкатулка из змеевика

Помогает от головной боли, перепадов артериального давления, успокаивает, ускоряет действие лекарств, оберегает от порчи и сглаза.

← все статьи