Молитва священномученику Ипатию




Молитва священномученику Ипатию

 

Угодник Божий, которому молятся от разрешения неплодства и бесчадия.

 

Молитва священномученику Ипатию

Трисолнечнаго Света светозарная звезда, вводящая в мир Трисолнечный Свет апостольскими твоими, Богоевангельскаго проповеданит священноучении, священномучениче, иерарше Христов, Богоблаженне Ипатие. Ты приял еси от Святыя Троицы равноапостольную благодать серафимскую в горечестии к Богу любовь, якоже верховнейший апостолов Петр, и херувимскую многоочистую во учении тремудрость, якоже вторый Павел. Просветивый тремудрым твоим благочестия учением тьмочисленныя народы, присноусердно подражая всемирного Учителя, Господа Бога и Спаса нашего Иисуса Христа. Егоже ради всесмиренно молю богоподражательное отеческое твое благоутробие: призри милостивно богосветлымя твоимя на сущее недостоинство мое, яко всечадолюбивый по Бозе отец, и присноусердный нашего спасения наставник, и всех в Горних правонеизменный строитель, адамантная Православию стена и пресветлый столп, вводящий Израиля во всепресветлейший Горний Сион. Потщися вскоре помоществовати на бранех воинству нашему.

 

Проси же присно у Святыя Троицы всем православным христианам мира и ти-шины, душевнаго спасения и многолетняго в телеси здравия, воздуха благорастворения, земли благоплодие, неплодствующим благочадие, и в законе Господнем воспитания, и всех благих умножения. А после жития коемуждо жизни сея сподоби святыми твоими молитвами улучити христианскую кончину благу, непостыдну и мирну, со всепредобрейшим исповеданием и со причастием Святых Безсмертных Небесных и Животворящих Христовых Тайн, и с молитвомыслием безпрепятное воздушных мытарств прешествие, наследие со святыми всерадостныя присносущныя жизни, в нейже купно со Ангельскими чинами непрестанныя хвалы вознесем Безначальному Отцу со Единородным его Сыном и Пресвятым, Благим и Животворящим Его Духом, и тебе, великое твое отеческое милостивое заступление, ныне и присно и во веки веков. Аминь.



Еще материал по данной теме


Скандинавские руны (Любовные предсказания)

Гадальные руны «Любви» помогут вам в решении вопросов, касающихся отношений и сердечных дел. 

Шкатулка из змеевика

Помогает от головной боли, перепадов артериального давления, успокаивает, ускоряет действие лекарств, оберегает от порчи и сглаза.

← все статьи